تاریخ انتشار:96/7/20 - 08:58
شماره مطلب:139672029759
تعداد نظرات:0

انس شهید حججی با قرآن از کودکی و حفظ ۱۵ جزء

بیست: محمدرضا حججی پدر شهید مدافع حرم محسن حججی بیان کرد: محسن از دوران کودکی علاوه بر این که با اهل بیت(ع) انس داشت با قرآن نیز مأنوس بود و در جلسات قرآن حضور مییافت.

محمدرضا حججی پدر شهید مدافع حرم، محسن حججی شب گذشته، ۱۷ مهر، میهمان تلفنی برنامه زنده تلاوتهای درخواستی شبکه قرآن و معارف سیما بود که در این برنامه ضمن تشکر از مردم برای حضور در مراسم گرامیداشت شهید حججی بیان کرد: از حضور مردم برای گرامیداشت شهید حججی تشکر میکنم، مردم ایران بودند که به فرزند و برادر خودشان عزت دوباره بخشیدند و به ندای محسن لبیک گفتند.


وی در ادامه افزود: البته این شهید برای خود مردم و افتخارات مردم بود، همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند که محسن نماینده و سخنگوی تمام شهدای مدافع حرم شدند وگرنه همه شهدا و به ویژه خانوادههای آنها برای ما عزیز و قابل احترام هستند.


پدر شهید حججی تصریح کرد: ما وظایف خودمان را انجام دادیم و محسن هم یک انسان مانند باقی افراد بود و امیدواریم ما هم مانند همه پدران و مادران که در قبال فرزندانشان وظایفی دارند، توانسته باشیم وظایف خودمان را به درستی انجام داده باشیم، نان حلال، توصیه به عمل کردن به گفتار، پرهیز از دروغگویی و دیگر موارد این چنینی، مواردی هستند که یک پدر باید به فرزندش بیاموزد و راه خوب را به او نشان دهد.


وی در ادامه به انس شهید حججی به قرآن از دوران کودکی اشاره و بیان کرد: محسن از دوران کودکی علاوه بر این که با اهل بیت(ع) مأنوس بود با قرآن هم انس فراوانی داشت؛ چرا که خود ما به نوعی در مسجد بزرگ شدهایم و محسن نیز در جلسات قرآن و مساجد شرکت زیادی داشت و اخیرا نیز موفق شده بود بیش از نیمی از قرآن را حفظ کند و ویژگی بارز او این بود که راهی که از ابتدا به درستی انتخاب کرد با ثبات قدم تا انتها ادامه داد.


پدر این شهید مدافع حرم گفت: نحوه احترام گذاشتن محسن به والدین بینظیر بود، هیچ وقت نبود که به ما دست دهد، اما دست ما را نبوسد، هرگز با خواهر و برادر با صدای بلند صحبت نمیکرد و نتیجه این که انسان هر چقدر در این دنیا متواضعتر باشد، قطعا نزد خداوند عزیزتر خواهد شد.
 

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.