تاریخ انتشار:96/4/20 - 13:44
شماره مطلب:139642027266
تعداد نظرات:0

مصاحبه با معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش/ هر جا به جوانان و نوجوانانمان اعتماد کردیم نتایج خوبی گرفتیم

به گزارش گلستان بیست، سید علی حسینی معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان گلستان در حاشیه یاوران ولایت با خبرنگار ما گفتگو کرد.

در این گفتگو سید علی حسینی نظر خود را در رابطه با اردوی یاوران ولایت و برگزاری این دوره آموزشی گفت: این عمل بسیج دانش آموزی در واقع یک کار بسیار عالیست که در آموزش و پرورش انجام شده و نشان ازین دارد که ما به جوان ها و نوجوانانمان اعتماد داریم و در اینجا نشان دادیم. و اینکه ما هر جا به جوانانمان اعتماد کردیم به نتایج خوبی رسیدیم. و این نشان دهنده توانایی و قابلیت های جوانان ماست.

وی در پاسخ به اینکه در آموزش و پرورش چه تدبیری اندیشیده شده تا فرماندهان واحد های دانش آموزی بتوانند در انجام فعالیت ها و امورات بسیج با موفقیت اقدام کنند اینگونه پاسخ داد: همین که ما این کار دا انجام دادیم که این جوانان به عنوان فرماندهان واحد های دانش آموزی انتخاب شده اند خود یک زمینه ای میشود به این جهت که ما بتوانیم از توانایی های آنها استفاده کنیم و این جای امیدواری دارد.

نگاه ما در آموزش و پرورش این است که مدرسه محل درس است و درس زندگی و باید دانش آموزان را آماده کنیم برای زندگی فردایشان. آنها مهارت هایی کسب می کنند برای اینکه با خود، دیگران، طبیعت و خداوندشان ارتباط برقرار کنند و چون این دانش آموزان به یک نوعی مدیر هستند در واقع باید سیستم مدیریتی را یاد بگیرند که کارهایی که یک مدیر باید انجام دهد را انجام دهد  البته با و بوسیله دیگران.

این مقام مسئول درباب مدیریت و وظایف این دانش آموزان اضافه کرد: از وظایف یک مدیر، سیاست گذاری، هماهنگی، تقسیم کار، سازماندهی، نظارت و ارزیابی می باشد. در واقع فرماندهان بسیج دانش آموزی در سطح مدارس همین کارهای یک مدیر واقعی و بزرگسال را تمرین می کنند و همین تمرین به آنها کمک می کند که در آینده مدیران خوبی باشند و من خیلی به اینها امیدوارم و این نشان می دهد که بچه های ما می توانند مدیران لایقی باشند و این زمینه وظیفه ماست که باید فراهم کنیم.

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
کد امنیتی
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.